Výskumný tím Bejo vyvinul inováciu sa zdokonaľujúce úpravu osiva B-MOX, pre rýchlejšie a vyrovnanejší vzchádzanie. Technológia B-MOX stimuluje rast v počiatočnej fáze a zlepšuje vitalitu rastlín. Počas celého obdobia rastu rastliny vykazujú zlepšenú toleranciu k stresu a lepší celkový zdravotný stav, ktorý je výsledkom lepšie rozvinutého koreňového systému.

Dr. Liesbeth van der Heijden, vedúci projektu Oddelenie technológie osiva firmy Bejo, je veľmi nadšená: "Úprava B-MOX je špeciálne vyvinutá pre moderné metódy pestovania, ktoré kladú dôraz na silné a zdravé rastliny odolnejšie stresu. Prišli sme s unikátnou úpravou B-MOX, teraz len pre mrkvu a koreňovú petržlen, a sme presvedčení o potenciáli pre ďalšie plodiny. "

Počas minulých rokov Bejo intenzívne testovalo túto inováciu na rozsiahlych plochách v krajinách s chladnejšími klimatickými podmienkami. Tu je očakávanie, že B-MOX bude mať veľký vplyv na sadenice počas počiatočného chladnejšieho obdobia rastu. Výsledky ukazujú, že sa plodiny vyvíjajú rovnomerne a uniforme počas pestovateľského obdobia, čo prispieva k zlepšeniu chuťových vlastností. V nasledujúcich rokoch bude Bejo pokračovať vo vývoji a testovaní B-Mox tiež pre teplejšie klimatické podmienky.

Robert Schilder, obchodné manažér pre Benelux a Škandinávii hovorí: "Som hlboko presvedčený o výsledkoch pokusov, ktoré som videl na našich pokusných políčkach a tiež u našich zákazníkov. Plodiny zdravo a krásne rastú počas naprosto celého pestovateľského obdobia a to prispieva k značne vyššiemu zapojeniu porastu v porovnaní s normálnym osivom. Navýšenie výnosu o 15% u plodín ako je mrkva a koreňová petržlen nebolo nijako výnimočné. Ale dôležitejšie je, že B-Mox pomáha pestovateľom znížiť podnikateľské riziko počas citlivých prvých týždňov pestovania a zároveň v neskoršom období zlepšuje toleranciu voči stresu a nižším teplotám ". vyššiu energiu pri vzchádzanie • stimuluje rast v počiatočnej fáze • zlepšuje vitalitu rastlín • vedie k zlepšeniu tolerancie voči stresu a k lepšiemu celkovému zdravotnému stavu • podporuje hladký, rovnomerný rozvoj rastlín • prispieva k lepším chuťovým vlastnostiam • B-MOX je veľmi sľubný pre ekologické pestovanie To vedie k: • nižšiemu podnikateľskému riziku • nižšej potrebe ochrany rastlín • vyššiemu výnosu a výťažnosti z hektára B-mox je v súčasnej dobe dostupný u předklíčeného osiva mrkvy a koreňovej petržlenu.